Przejdź do treści

Taki właśnie jesteś

Rzeczywistość w każdej chwili wydarza się poprzez Ciebie. Nie jesteś pominięty, niewłaściwy, zbędny, gorszy. Czynisz ten kosmos tak jak wszystko inne. To co realnie ma miejsce, czytaj: to jaki akurat jesteś, jest właściwe bez względu czy nazwiesz to dobrym czy złym. Wszystko co się wyraża przez Ciebie ma swój sens (choć pojęcie tego nie zawsze jest Ci dostępne). Dlatego śmiało bądź sobą.

To nie przypadek, że manifestujesz się tu i teraz właśnie taki. Czasem jesteś pełny entuzjazmu i impetu do działania, a czasem ogarnia Cię inercja. Zdarza Ci się eksplodować łzami albo złością, a innym razem jesteś oazą spokoju.  Doświadczasz zazdrości, wściekłości, wzruszenia, współczucia, poczucia wstydu, żalu, jesteś hojny, zachłanny, zdecydowany i pogubiony. Cały wachlarz odczuć i zachowań jest Ci – człowiekowi dostępny.
 
Zobacz siebie. Taki właśnie jesteś. Prawdziwy.
 
Taki jesteś częścią Całości. Tu nie ma pomyłki. Choć może się to wydawać niepojęte, bo ni jak się ma do koncepcji, w które wierzysz. Twoje zachowanie lub to co Cię otacza może nie spełniać oczekiwań, może wydawać się nielogiczne, budzić niezgodę… ale Rzeczywistość zawsze jest taka jaka ma być. Ona się wydarza, a Ty jako jej element dziejesz się adekwatnie do wszystkiego. To płynie Życie. Ty jesteś falą. Nie jesteś w stanie kontrolować tego strumienia. Możesz jedynie pozwolić sobie BYĆ takim jakim jesteś. 
 
Kocham,
Dorota Kądziołka