Przejdź do treści

SuperMoc

Czy wiesz, że masz w sobie niesamowitą moc i możesz z niej korzystać kiedy chcesz?

Kiedy czujesz się zagubiony albo samotny, kiedy brakuje Ci sił, kiedy odnosisz sukces, kiedy ogarnia Cię wzruszenie albo rozpiera radość, kiedy coś tracisz, kiedy stajesz w nowym, kiedy się cieszysz i kiedy się smucisz…

MASZ W SOBIE MOC

By być na siebie uważnym.
By być ze sobą szczerym.
By być dla siebie czułym.

Korzystasz z tej mocy? Z mocy bycia sobie przyjacielem?

A co, jeśli taka koncentracja na sobie spowoduje, że staniesz się egocentryczny?

Otóż, nie chodzi tu o ślepą adorację własnej osoby wraz z ignorowaniem innych. Prawdziwy przyjaciel to nie lizus czy despota. Przyjaźń nie polega na mamieniu, kadzeniu i całej tej manipulacji, ale na SZCZEROŚCI.

Zauważ, że wyraźne widzenie siebie, swoich potrzeb, pozwala Ci na bardzo klarowną komunikacje z otoczeniem. Twoje odczuwanie nigdy nie jest oderwane od rzeczywistości. Twoje spontaniczne, szczere reakcje to żywa odpowiedź na to co dzieje się w Polu informacji.

Bez względu na to w jakiej jesteś sytuacji zawsze możesz być uczciwy i życzliwy wobec siebie samego. Ta moc Cię zasila do działania, pomaga wyjść z „dupy”. Kiedy stajesz przy sobie, wspierasz się i nie udajesz przed sobą samym – odnajdujesz pewność i spokój. Dlatego tak ważne jest by mieć fokus na siebie. Tego prawdziwego. Tam w środku.

Kiedy tracisz skupienie na Prawdę w sobie – rozpraszasz się na zewnątrz. Stajesz się bardziej lub mniej zahukany ideami. Nawet nie wiesz kiedy nie dostrzegasz zza nich siebie samego. Zdezorientowany, nie wiesz czego tak naprawdę potrzebujesz. Cierpisz. Dzieje się tak, kiedy wciągnie Cię narracja oderwana od rzeczywistości, od CIEBIE. Wtedy stajesz się samotny, bo tracisz kontakt z własna istotą.

Zatem pamiętaj o mocy jaką w sobie masz. Mocy przyjmowania siebie. W całości. W poszanowaniu swojej wrażliwości. Dostrzegając swoją kompletność w każdej chwili.

Patrz na siebie po przyjacielsku. Z miłością.

Masz w sobie tę moc. Masz jej w sobie pod dostatkiem. O nic nie musisz się starać. Wystarczy, że po to sięgniesz. Możesz brać tyle ile potrzebujesz. Nikt Ci tego nie poskąpi.

Pozwól sobie na tę bliskość. Otul siebie. To Twoja SuperMoc.

 

Dorota Kądziołka